Офіційний представник бренду FLUS в Україні
Navigation
media

Перші досліди, пов'язані з непрямими методами вимірювання температури, були проведені ще в 17-столітті. Це були примітивні механічні інструменти, що не відрізнялися точністю.

Але тільки в XX-му столітті з розвитком електроніки, з'явилися перші оптичні та портативні інфрачервоні пірометри.

І незважаючи на зменшення ваги, розмірів з одночасним збільшенням функціоналу, базова конструкція досі залишається незмінною:

 1. Лінза.

 2. Термопреобразователь.

 3. Аналогово-цифровий перетворювач.

 4. Дисплей.


Крім основного, поточного значення, може розраховуватися максимальне, мінімальне та середнє.

Іноді можуть бути передбачені елементи пам'яті в кількості декількох десятків.

До останнього часу цього було достатньо.

Але зараз настав час Big Data.

Зростання обчислювальних потужностей, табличні офісні програми і тим більше нейронні мережі призвели до того, що з'явилася можливість з мінімальними витратами ручної праці витягувати з величезного масиву інформації потрібні відомості, виявляти тренди, виводити залежності, відстежувати аномалії.


Як було раніше?

Після натискання на курок, ми отримуємо єдине значення. А якщо необхідно перевірити як змінюється температура протягом 2,5 годин?

Немає фізичної можливості робити тисячі клацань курком вручну.

Крім цього, це вимагає постійної присутності особи, відповідальної за вимір температури. Непродуктивні затрати часу.


Тому з'явився спеціальний клас: професійні пірометри - реєстратори температури.

Використовуються й інші, альтернативні назви:

 • даталоггер;

 • логгер температури;

 • самописець температури.Ці вимірювальні прилади працюють і як звичайні безконтактні вимірювачі температури, але ключова цінність їх в іншому - вони виступають як "транзитна ланка", виконуючи вимірювальну функцію, а збереження, обробка даних покладені на засіб комп'ютерної техніки - ноутбук або стаціонарний комп'ютер.


Якщо проаналізувати перелік реєстраторів FLUS, можна помітити, що практично всі вони відносяться до високотемпературних пристроїв, а в назві присутня буква U, що говорить про підключення через USB-порт.


IR-861U

IR-862U

IR-863U

IR-865U

IR-866U

+1150

+1350

+1650

+1850

+2250

 

Відмінні риси


Комунікаційний вихід

На бічній стороні корпусу можна помітити роз'єм для підключення кабелю (він входить в комплект).

У лінійку пірометрів FLUS входять і абсолютно ідентичні прилади, але без опції підключення до ПК. Вони мають ті ж назви і перелік характеристик, але без літери U.


Слід зазначити, що передачу даних забезпечують і інші вимірювальні прилади FLUS, наприклад просунуті шумоміри.

Для того, щоб прилад і ноутбук "розуміли один одного", в комплект поставки входить диск з програмним забезпеченням.

Це драйвер, при інсталяції якого і забезпечується весь широкий спектр можливостей, недоступних для простих вимірювачів температури.Які можливості має програма

 1. Вивід графіка.

Це принципово інший рівень. Стає можливим відстежувати, як динамічно змінюються показники. Або навпаки, залишаються незмінними, якщо того вимагає технологічний процес. Відразу видно температурні, незаплановані аномалії - "скачки" вгору або вниз, що може позначитися на якості виробленої продукції.

 1. Виділення кольором і контроль діапазону.

ПО дозволяє задавати межу, при перевищенні якої змінюється колір.

 1. Вибір частоти опитування датчика температури.

Температура сама по собі є аналоговою, а пірометр перетворює її в цифрову дискретну величину. Для швидко мінливих процесів, якщо температура падає з 700 градусів до 100 градусів за 2 секунди, практично неможливо, вловити момент, коли потрібно натиснути на курок. І не потрібно це робити, оскільки передбачена опція вибору частоти зняття показів з датчика. Все буде відстежено автоматично. Наприклад можна будувати графік, де кожна його позиція буде видаватися через 1 секунду. А можна задати і 1 хвилину. Все залежить від умов. Наприклад, при металургійній операції - відпустці стали, заготовка спочатку нагрівається, витримується при заданому значенні температури, а потім охолоджується. За рахунок цього змінюється кристалічна структура і механічні властивості майбутньої деталі. Цифровий реєстратор чітко відобразить в режимі онлайн, що відбувається зі зміною температури. Головне - поставити потрібну частоту запиту інформації з приладу.

 1. Заповнення бази даних.

Те що ми бачимо на екрані, це важливо, але тільки частина. Паралельно з цим, видимі цифрові дані записуються на жорсткий диск в спеціальному форматі.

Це таблична форма, яку можна пізніше переглянути засобами EXCEL, порахувати статистичні показники, завантажити знову ж на вхід нейронної мережі для виявлення залежностей, направити для подальшого дослідження в інший підрозділ.Практично всі вимірювальні прилади FLUS мають функцію автоматичного відключення живлення, щоб даремно не витрачати енергію батареї, якщо пристрій забули відключити.

Але для самописців температура це мінус, а не плюс. Інакше максимум на що ми зможемо розраховувати - це на 15 секунд, поки апарат не відключиться.

Тому в цій групі термометрів, передбачене автоматичне блокування вимикання. Це відбувається як тільки кабель підключається до ноутбука.

І можна вимірювати годинами.


Організація процесу вимірювання

Оскільки ручна робота при вимірах буде зведена до мінімуму, необхідний ряд підготовчих операцій, особливо якщо має бути аналіз високих температур.

У технічних характеристиках наводиться максимальна температура, при якій експлуатуються пірометри. Зазвичай це + 50-70 градусів. Більше не можна, інакше розплавиться пластмасовий корпус. Навіть якщо на відстані вимірюється температура +2000 градусів.

 1. Потрібна горизонтальна поверхня - стіл або інша опора, щоб встановити триногу. Це штатив, що також входить в комплектацію і угвинчується в отвір в рукоятці знизу.

 2. Поруч повинен знаходиться ноутбук. Відповідно присутня і розетка.

 3. Включається комп'ютер і пірометр. Проводиться підключення кабелю і завантаження програмного забезпечення.

 4. Вибір відстані і орієнтування в просторі.

Це важливий аспект, щоб в приймальний пристрій потрапляли інфрачервоні промені строго із заданої області. Для цього, необхідно зіставити розміри об'єкта і відстань до нього. Оптична роздільна здатність для даної серії становить 50:1. Тому наприклад для деталі висотою 0,5 метра, допускається піти максимум на 50*0,5 = 25 метрів. У разі криволінійної форми об'єкта, гранична дистанція підбирається індивідуально.

Як зрозуміти, що ми направили реєстратор в потрібну зону? Для цього призначений лазер. Червона точка повинні бути спрямована точно в центр площі, що нас цікавить.

Всі зазначені маніпуляції проводяться шляхом пересування пірометра на штативі взад - вперед, а також шляхом повороту.

 1. Налаштування коефіцієнта емісії.

Це потрібно робити індивідуально для кожного матеріалу і для кожного виду поверхні.

Без цієї настройки, кількість теплової енергії, що надходить на вхід, не відповідатиме дійсній температурі.

Щоб зробити настройку, потрібний еталонний термометр, наприклад з термопарою. Підлаштовуючи коефіцієнт, добиваємося мінімальної різниці. І зберігаємо значення в пам'ять.Оскільки всі прилади серії IR-86 ... U абсолютно ідентичні, вибір необхідної моделі зводиться тільки до максимальній межі вимірюваної температури. Після цього можна приступати безпосередньо до вимірів.

 • 19 Квітня, 2020
 • Коментарі: 0

Коментарі: 0

Немає коментарів

Прокоментуйте статтю

Ваша електронна адреса не буде опублікована*