Офіційний представник бренду FLUS в Україні
Navigation
media

Будівельні роботи традиційно активізуються в теплу пору року, але не припиняються цілий рік.

Йдеться як про локальний ремонт, наприклад штукатурку стін, наклеювання шпалер, встановлення нових дверей або вирівнювання підлоги, так і про зведення багатоповерхівок.

І щоб дотримати жорсткі будівельні норми, не обійтися без спеціальних цифрових вимірювальних приладів для вимірювання відстані. Оскільки рулетки і металеві метри вже далеко не завжди задовольняють ні по точності, ні за швидкістю вимірювання. А якщо об'єкти відстоять на 10-50-100 метрів?

Виміряти відстань між двома стінами або навіть між будинками на дистанції до десятків метрів один від одного, підрахувати периметр, площу і об'єм - на все це здатні лазерні далекоміри FLUS - компактні і багатофункціональні. Справжня знахідка для будівельника і не тільки.

Звернемо увагу і на важливий аспект безпеки.

Підніматися на сходах вгору, щоб виміряти висоту вручну - небезпечно. Нехай це буде гараж, ангар або споруджуваний склад.

А вглиб?

 • підвали, котловани, зливні ями;

 • колодязі.

Лазерний промінь все зробить швидко і безпечно.

 

У нашому огляді ми розповімо про 7 важливих функцій

Так, їх саме стільки, оскільки одного-єдиного виміру відстані вже явно не достатньо.

Але перш за все зазначимо 5 переваг, на відміну від "механічних попередників"

 

Швидкість

Лазерний промінь "долітає" до перешкоди і відбивається, несучи інформацію в лічильну схему далекоміра за час не більше 1-ї секунди. Причому дистанція не має значення. 

Дальність

Немає ніякої можливості швидко і найголовніше точно дотягнутися на десяток-другий метрів за допомогою рулетки. А в серії присутні моделі з дальністю від 30 до 100 метрів.

Похибка

Гранична помилка не перевищує ± 1,5 мм, а значить будова буде рівною, і навіть самому прискіпливому критику нічого буде заперечити

І вгору і вглиб

Як виміряти висоту стелі? Або глибину котловану? Без портативної лазерної рулетки FLUS доведеться дуже складно

Час

Наведемо практичний приклад. Виміряти об’єм спортивного залу 20*10*5 метрів, щоб розрахувати передбачувану продуктивність кондиціонера. За допомогою далекоміра це робиться за 3 натискання на кнопку. Причому результат вважається автоматично. А скільки це займе, якщо вимірювати рулеткою?

 

У лінійку входить 5 моделей:

 

Прилади від 40-100 метрів (що видно з назви) повністю ідентичні і відрізняються тільки граничним вимірюваним відстанню, а FL-30 спрощений - без підрахунку трикутників і послідовного підсумовування.

Тому будемо говорити про "старшу" серію.

Про те, що далекомір можна багато, можна судити за величиною дисплея.

Багато рядків і на лицьовій стороні приладу, дисплей займає по площі 30%.

Нижче органічно розмістилися кнопки з нанесеними значками-підказками на них.

Живлення здійснюється від двох батарей АА.

На торці далекоміра розташований вихід лазерного випромінювача. А також приймальний пристрій.

Оскільки промінь являє собою сигнал з високою частотою коливань, то по різниці фаз між вихідним і вхідним сигналом, легко підрахувати відстань.

Всі маніпуляції проводяться однією рукою, що безперечно зручно.

 

Режими виміру

 1. Одноразовий.

При натисканні на червону кнопку, отримуємо на дисплеї поточну відстань.

 1. Сканування.

А цей режим призначений для безперервних вимірів - якщо кнопку натиснути і утримувати. При переміщенні приладу, цифри на дисплеї змінюються.

 

Цікаво, що схожу опцію при вимірюванні температури мають і деякі пірометри. Щоб кожен раз не натискати на курок. І ще що спільного між дальномерами і безконтактними термометрами - це наявність лазерної указки. Правда виконує вона в кожному з пристроїв зовсім різні функції.

Запам'ятовування відстаней в пам'яті

Передбачено 10 осередків. І справа навіть не в тому, щоб не носити з собою ручку і папір. Для розрахунку показників - площі, обсягу і т.д., про які ми розповімо нижче, необхідна база цифр. І без пам'яті ніяк не обійтися.

При цьому завжди є можливість "обнулитися", скориставшись клавішею DEL.

Тепер переходимо до математики. На щастя, лічити про себе нам нічого не доведеться - далекоміри FLUS в цій частині непогано "підковані", зводячи роль того, хто тримає в руці цей невеликий стильний інструмент, тільки до вибору напрямку, куди буде "стріляти" лазерний промінь і натисканню на кнопку.

У цьому є і практичний сенс. Адже лазерні рулетки призначені перш за все для професійного, щоденного використання, коли має бути безліч вимірів, підрахунків, порівнянь. І коли під рукою не тільки вимірювач, але і лічильник відстаней, який сам додає і перемножує, для майстра такий помічник буде як не можна до речі, що дозволяє:

 • зменшити число записів.

Якщо позбутися від паперової стадії повністю не вийде, краще мати листок паперу з готовими підсумковими даними або внести їх в гугл таблицю на смартфоні, ніж розбиратися з безліччю проміжних підрахунків, плутатися і нервувати.

 • знизити ймовірність появи помилок.

Мозок втомиться, забуде, через банальну втому. Десяткову точку можна поставити не в тому місці або переплутати цифри - ми не досконалі і краще довірити цю місію електроніці.

 

Квадратура і кубатура

Дуже часто зустрічаються такі завдання. Головне - отримати вихідні дані з точністю до міліметра, а саме з цим далекоміри FLUS справляються краще за все.

Робимо 2 виміри (для площі), або 3 - для об’єму, натискаємо кнопку x2/x3 і бачимо готову відповідь.

Зручно, що завдяки збільшеному дисплею ми бачимо як самі лінійні розміри - на верхніх рядках, так і результат обчислень - на нижньому.

Практичне застосування:

 • ріелтори, оцінювачі, страховики, покупці, орендарі. Адже в документах може бути одне, а насправді через перепланування зовсім інше. А так виміри, як то кажуть, не відходячи від приміщення. Швидкі та точні. Без обману.

 • замовлення шпалер, фарби, будівельних сумішей. Їх кількість залежить від площі. Шляхом нехитрих маніпуляцій, можна підрахувати потребу і відправлятися в будівельний магазин.

 

Послідовні вимірювання

Класична шкільна задача - вимір периметра. Суму сторін в кімнаті або навіть в декількох кімнатах, далекомір FLUS легко підрахує, причому навіть якщо кутів не 4, а 6 або вісім.

Все це стає можливим завдяки опції послідовного підсумовування, для чого передбачена кнопка +.

Спочатку обнуляємо всі дані, а потім міряємо довжину кожної стіни, натискаючи + і дані підсумовуються. Як в калькуляторі додається поточна цифра до збереженого значення в пам'яті.

Практична застосовність:

Має бути прокладка нового кабелю замість застарілого (наприклад з малим перерізом). Поступове складання дасть розуміння, скільки потрібно придбати цього кабелю.

Цікаво, що є і кнопка "-". Застосовується, коли від підсумкового результату потрібно відняти одне або кілька послідовних результатів вимірювань.

 

 

Розрахунок гіпотенузи

Реалізована тут і теорема Піфагора кнопкою зі значком трикутника. Вимірюємо дві довжини катетів, натискаємо і отримуємо готову довжину гіпотенузи.

Практична застосовність:

 • довжина козирка, нахилу даху;

 • розрахунок довжини поручнів сходів.

 

Вибір точки відліку

До сих пір не виникало питання - а звідки рахується відстань? Від місць виходу променя на торці або навпаки від іншого краю? Різниця становить рівно довжину приладу.

Справа в тому, що будівельні завдання бувають різні. Якщо вимірювати відстань між двома стінами, то доведеться щільно притулити прилад і тоді потрібно, щоб враховувалася і довжина приладі, інакше якщо підрахунок буде вестися від місця випромінювання променя, то "втратимо" цю довжину.

Ніяких втрат не буде.

Оскільки є кнопка з зображенням далекоміра, що дозволяє як раз перемикати точку відліку. Хоч від одного краю, хоч від іншого.

 

І рівень теж

Щоб контролювати наскільки рівно зроблена кладка як по горизонталі, так і по вертикалі, найпопулярніший інструмент - простий і надійний це бульбашковий рівень.

Такий же вбудований і в далекоміри FLUS. Правда тут він грає дещо іншу роль. Якщо доводиться направляти лазер на десятки метрів, то найменший перекіс, може викликати результуючу помилку в кращому випадку в сантиметри. Простіше кажучи, прилад повинен бути встановлений строго перпендикулярно до дотичних поверхонь.

Ось для цього і потрібна рухома бульбашка.

 • 19 Квітня, 2020
 • Коментарі: 0

Коментарі: 0

Немає коментарів

Прокоментуйте статтю

Ваша електронна адреса не буде опублікована*